בשבח המחלוקת, אודי בן חמו "עולם קטן"עמודים 6-7"

בתרבות בה אין אמת מה שנשאר הוא הטפל ולא העיקר. חיים חסרי כל כיוון ומגמה וחוסר יכולת להילחם בנחישות במלחמה התרבותית בה אנו מצויים. מה שאנו לא מבינים, או מסרבים להבין, למרות סימנים רבים, זו העובדה שמישהו פה עושה עלינו סיבוב, הוא בונה על הסנטימנט ועל רגש האחריות שלנו לשלמות העם ולאחדותו וכל מסריו מכוונים לשם בציניות. הוא יודע שזהו מנגנון ההפעלה הכי רגיש שלנו ושאינו מאוזן עם מנגנונים אחרים. בכל ויכוח, וודאי כשצד אחד מרגיש שטיעוניו חלשים, מיד נשלפים המסרים המדגישים את הצורך באחדות וכך לא משנה איזו טע

למנוע את הפרובוקציה של צעדת הדגלים?
יום הגבר וחג הקורבן שלו | עולם קטן

לרגל חנוכה, נציג כאן חנוכייה אנושית עם שבעתת המאורות שלקחו חלק בכנס פתיחת הקתדרה של פורום קפה שפירא לפני שנתיים, שנקרא "כך נמלטתי מהשמאל כל עוד מוחי בי".

ההאחדה שבין הפרקליטות לבית המשפט שמתחייב מתוך ביטול חזקת החפות, גורר ביטול הפרדת רשויות  ומרגע זה  א

ההאחדה שבין הפרקליטות לבית המשפט שמתחייב מתוך ביטול חזקת החפות, גורר ביטול הפרדת רשויות ומרגע זה אין יותר משפט – הכול רק פוליטי. ועתה נזרקנו למציאות של אבסורד אין סופי בצורך להעמיד חוקרים על חוקרים ושופטים על שופטים – ומעליהם עוד חוקרים ועוד שופטים – עד אינסוף. כי השאלה מי ישפוט את השופטים ויחקור את החוקרים מתחייבת מההנחה שכולם אשמים עד להוכחת חפותם וכך מה שהתחיל כ"הכל שפיט" התגלה כ"הכל פוליטי" בלי להשאיר שארית וכל מה שנותר ממערכת המשפט הוא רק מאבק כוחני לניצחון ללא כל קשר לחוק או לצדק.

עולם חדש: הולדת משבר האקלים ם מכשלון הקומוניסטי

כך נולד משבר האקלים. המשוגעים שפעם עמדו בשדרה החמישית והתריעו שסוף בעולם מתקרב, ירדו מהארגזים ומונו כפקידים באו"ם. תפקידם היה לספק את המיתוס התיאולוגי הנדרש, שיכפה על האנושות ציות לציוויים מלמעלה, אחרת - כוח עליון ישמיד את העולם. ניתן למצוא פה את כל המרכיבים של כת אפוקליפטית אמונית, המשווקת לציבור חילוני תחליף לצורך הדתי: כוח עליון שאם יצא קצפו יביא עלינו את המבול, התקווה לפייס כוח עליון על ידי הקרבת קורבן כדי להיגאל, לצד אנשי כמורה שיודעים בדיוק מה האקלים רוצה שתעשו בשבילו, מוסמכים להעניש א

המאמר השבועי ב"עולם קטן"

התגובה הנאותה למופרעות של השמאל היא לעג בבוני אלים ובריוני, בתקוה שיום אחד יצלחו להתעלות לרמה הזו

עולם קטן |

שר החוץ של ישראל אימץ בלא דעת את עמדתה של חנה ארנדט, שגרמה לממשלת מפא"י להכריז עליה "אישיות לא רצויה", שכן היא טענה שהשואה לא נבעה משנאת יהודים דווקא * היום דעותיה מיוצגות רשמית במשרד החוץ של ישראל גלי בת חורין

צילום מסך 2021-10-22 194925

מה שהעם רוצה. חשיפה ראשונה של משאלת -עם ־ המיזם ה שעשוי להכריע את הקרב בין השמרנות, אהבת היהדות והמסורת לבין הפרוגרסיביות, שאיבדה את הזהות היהודית עולם קטן | 22.10.21 | נדב גדליה

צילום מסך 2021-10-22 161202

חובת צפיה: ד"ר מרדכי קידר על אבסורד החלת עקרון השוויון בחוקי היסוד

טריגנו_edited

ארבע מדינות לעם אחד | פרופ' שמואל טריגנו הקמת "פלשתין" תחולל תגובת שרשרת: שיבת פליטים, היבדלות ערביי ישראל, התעוררות בירדן והגדרת פלשתין כאיחוד בין הגדה, עזה, ריכוזי הערבים בישראל וירדן פרופ' שמואל טריגנו

אבי וייס

הפורום של אבי וייס בקפה שפירא

צילום מסך 2021-10-22 042048

בראש גאון ובגאווה הם מצהירים: אנחנו הטובים אנחנו החכמים, אנחנו התרבותיים, אנחנו המשכילים. נולדנו לשלוט עליכם הקטנים הנחותים הטיפשים העלובים שאינם ראויים אלא להודות לנו על קיומנו ועל החסד שאנחנו נוטים לכם. הבנתם? עכשיו תסתמו וצחצחו לנו את הנעליים. נו, קדימה!

צילום מסך 2021-10-22 024036

מערכת המשפט הפוסט-יהודית, פוסט-ישראלית ופוסט-ציונית ממתינה בקוצר רוח לעיגון עקרון השוויון בחוק יסוד כדי להשליט - באופן שוויוני כמובן - את האג'נדה שלה על המדינה ולהשליך לפח את יהדותה, את ישראליותה ואת ציוניותה של המדינה

אם יש משהו שאין למושג "שוויון" במצבו המופשט, הכללי, נטול כל קריטריון מגביל -– זה עקרונות. לשוויון לכשעצמו אין קריטריונים, אין לו גם היתכנות בשום מצב עניינים אפשרי. עקרון שוויון הוא מכונה מחוללת דילמות תמידיות.

צילום מסך 2021-10-22 034648

איך לשטוף לעצמכם את המוח ולמות טיפשים, אבל בכיף

הריאליסט, כך אומרים, "מתייחס למילה 'שלום' כאל שם עצם. אך ביחסים בינלאומיים זה מוכר כ"כתקופת הונאה בין שתי תקופות לחימה". כשפורצים חודרים לביתך, אתה מצלצל למשטרה, לא לפסיכולוג. וכשחודרים לארצך אתה מפעיל את צבאך ללא מורא וללא משקולות מיותרות על הכתפיים ולא פונה לאחרים שיעשו עבורך את המטלה "המלוכלכת".

צילום מסך 2021-10-22 200500

גלי בת חורין: "הלהט"בים עושים טיפולי המרה לילדים שלנו" ד"ר חנה קטן, נעמה זרביב וגלי בת חורין השתתפו בפאנל בהנחיית העיתונאית עפרה לקס בכנס 'אבן ישראל'.

בנט ולפיד אינם קומוניסטים. הם כלי משחק בידי כוחות שזיהו את תאוות השררה האופורטוניזם והטיפשות, ומימנו עבורם דעת קהל. ומאחר שהמערב כולו נפל קורבן לחתרנות הזו שנורמלה כבר, קשה להזהיר מפני הזוועה. כי מי אנחנו, קומץ לאומנים שוחרי חירות נבערים, שנעצור את הקדמה?

צילום מסך 2021-10-22 044309

שר הביטחון הסדיר מעמד חוקי ליותר מאלף פלסטינים במדינה. מחווה של רצון טוב. או במילים אחרות, טמטום קולוסלי. האם לא למדנו שבכל פעם שאנחנו עושים מחווה לאויב הוא רק מגיב בדם ובאש? ולא פעם אחת אלא עשרות פעמים. לא, כפי הנראה יש משהו שגורם לכל אלו שהיו פעם רמטכל"ים, אנשי ביטחון, ופוליטיקאים בעלי רצון עז להירשם בהיסטוריה לעיוורון, שכחה וטמטום סופני. אני רק שואל את עצמי מתי נתחיל לספור שוב את הגופות

צילום מסך 2021-10-22 160338

פרשת חייו ומותו של הפוסט-מודרניזם נפרסת על פני כל ההגות שנכתבה במערב מאז שנות השישים של המאה הקודמת. בפשטנות ההכרחית: פוסט-מודרניזם הוא בעיקרו אידאולוגיה קיצונית, רדיקלית ופנאטית שאינה מודה שהיא אידאולוגיה. הפוסט-מודרניזם נולד בלידת עכוז בדיוק בשנים שבהן ישבו הנאו-מרקסיסטיים באקדמיה בקליפורניה לאחר שנמלטו מאימת הנאצים כדי לספר לילדי האומה המצליחה ביותר בתולדות ההיסטוריה האנושית שהם חיים בגרוע שבכל העולמות האפשריים.

צילום מסך 2021-10-22 035145

שוויון יתקיים בישראל רק כל עוד היא יהודית. היהדות תרמה לעולם את רעיון השוויון - בקביעה שכל אדם נולד בצלם אלוהים האם יש אדם שפוי שבאמת מאמין שאם השלטון בישראל יתחלק בצורה "שווה" עם תרבות אונס כוחנית, פטריארכית, מיזוגנית, רצחנית ושונאת יהודים – זו תהיה מדינה "יותר" דמוקרטית?

צילום מסך 2021-10-22 164507

כך הפך השמאל להיות דוגמטי יותר מהכנסייה בתקופת האינקוויזיציה בעודו מאמין שכולם דוגמטים חוץ ממנו. כל זה מוביל לתהליכים חברתיים מסוכנים מאד. אני רואה בהם התדרדרות מהירה לעידן טרום-תרבותי וטרום-תבוני.

צילום מסך 2021-10-22 182347

עד היום חשבתי שאם רק נוסיף קצת היגיון לשיח, בוודאי נצליח לתקן את המעוות בשמאל. טעיתי. הבעיה אינה בכשל קוגנטיבי אלא בעויינות, שהביאה לאובדן הכבוד העצמי, הלאומי והאנושי. איבדתם את הבושה בהצקות התמידיות לראש הממשלה על כל פרט שולי, בפרשנות החדשה של הטוב כרע, בהשחתת מה שנותר טהור, בהתנפלות העדרית המרושעת האוזרת אומץ לתקוף רק כשאתם ביחד

צילום מסך 2021-10-22 164240

חוגי המגדר,עושים לנשים "אינדוקטרינציה אלימה" מטעם השמאל, וראוי להפסיק את מימונם.

צילום מסך 2021-10-22 045213

"צריך להתחיל להוציא את הברבריות מהתרבות"

צילום מסך 2021-10-22 161508

שאלו את עצמכם את השאלות ה(לא) פשוטות הבאות: האם אתם יודעים לנמק ולהסביר בשפה פשוטה במה עוסק "החוק למניעת אלימות כלכלית במשפחה"? האם אתם יודעים להסביר בשפה שתתקבל במרחב הציבורי (החילוני) מדוע הפלשתינים מרמים ? מדוע חוקי ומוסרי להרוס בתי מחבלים? כיצד משפיע השיח האקדמי על יכולתו של צה"ל לנצח? מדוע לאנטישמיות הגרמנית יש שורשים תאולוגיים? כיצד אתם מתייחסים לשלטון המשפטנים בישראל? ולהטיה בתקשורת? מה יש לכם לתרום במרחב הציבורי על ציונות, תרבות או מזרחנות?

7_PNG (1)

מפגש מרגש התקיים השבוע (שלישי) בין "פורום קפה שפירא" החילוני ובין שלוש יוצרות דתיות - רחלי מושקוביץ, מנהלת תיאטרון "לחישה", יהודית ברמץ, פסלת חרדית, וחני כהן-זדה, ציירת ואמנית פיגורטיבית מטלמון.

390_7_shapira

"פורום קפה שפירא" הולם בפוסט-ציונות באמצעים אינטלקטואליים מתקדמים * המנהיגה הבלתי מעורערת של החבורה הענקית הזאת היא גלי בת חורין – טיפוס חד וחכם, שלא חוששת לדבר באופן בוטה כשהיא מרגישה צורך * ההרצאות בפורום עוסקות בשלל נושאים, לאו דווקא פוליטיים, והמטרות המוצהרות הן חשיפת הערווה האינטלקטואלית של השמאל, ובעתיד אולי להצמיח כאן אור חדש.

צילום מסך 2021-10-22 160631

שוויון מגדרי – לא מה שחשבתם, ולא בבית ספרנו גלי בת חורין תסריט פדגוגי שקשה להאמין עד כמה הוא לא מדומיין, ואיך המערכה על פירוק הזהות המינית קשורה קשר ישיר לפירוק הזהות היהודית של המדינה |

צילום מסך 2021-10-22 051035
בשבע_PNG

"הנישה שלנו היא באמת קלה מאין כמוה. אנשים פשוט איבדו לגמרי את ההיגיון במחוזות הפרוגרסיביים ששולטים בשיח. הם איבדו את הקשר בין עובדה לאמת. כדי לטפח שקר צריך להגיד אותו מיליארד פעמים, אבל כדי להגיד אמת צריך פעם אחת. אנחנו נשנה את השיח".

צילום מסך 2021-10-22 155221

הרעיונות שמצמיחים הוגים צעירים שמחוברים לשורשיהם היהודיים גורמים לקודמיהם, שבחרו להתנתק מהיהדות, להחוויר

צילום מסך 2021-10-22 161734

התקשורת מכנה אותם בכינויי גנאי שונים: בבונים, בוטים, מסיתים, קיצוניים, ביביסטים, חולי מוח, מנשקי מזוזות ועוד. תקשורת שמנסה בפאתטיות מרושעת לנסות ולהנדס את התודעה של אלה שמוסתים בקלות. אבל מפגש אחד בודד ישאיר כל מבקר בהלם מוחלט. ממש כפי שגם אני חוויתי.

צילום מסך 2021-10-22 162842

עולם קטן | כתבה על הפורום עמ' 7-9

צילום מסך 2021-10-22 163343

"האמונה בצדקת הדרך מגיעה מהידיעה שהרעיונות שלנו, בניגוד לאלו של השמאל, לא בנויים על סתירות לוגיות ומשאלות לב של אוטופיה אותה מנסים לכפות על הציבור במקום לשכנע. אנחנו משתמשים בהיגיון ומתוכו יכולים לסתור את כל ההנחות של הצד השני. כך למשל אני יכולה לבוא לבית המשפט ולהצביע על פסיקות שלו שמראות שהוא למעשה באופן אמפירי משתמש בחוקי המדינה כדי לבטל את החוק בישראל".