הפורום בעיני התקשורת

צילום מסך 2021-06-25 155039.png

"עולם קטן" 10.12.20

תמוננה עולם קטן.PNG
עולם קטן תמונה 1.PNG
הברו.PNG

'פורום קפה שפירא' הוא בדיוק מה שאין באירופה; ולכן, היא מתמוטטת ונכבשת על-ידי ההגירה המוסלמית.

מתוך כחמישים איש הרימו את ידם שלושה - אני, שושנה זילבר - אשתו של אריאל זילבר - ועוד אחד. כלומר, כל יתר הקבוצה היו שמאלנים לשעבר.
מי שרגיל לימין מִסכן שחוכמתו בזויה, שרגיל לנהל מלחמות מאסף, ולרוב להפסיד, בהיותו קבוצה קטנה מדי, שרובה דתית, רואה בפורום הזה לא פחות מהגעתה של תגבורת קריטית בעיצומו של קרב אבוד. זה בערך מה שחלמנו עליו בתקופת אוסלו ובנסיגה מעזה, ולא היה לנו. מבחינתי, זה לא פחות מהתגשמות חלום.
אלה אנשים שהשכל, ההיגיון ומה שקורה במציאות משחקים אצלם תפקיד, ואם אוסלו או הנסיגה מעזה, נכשלו, אז למרות שהיו חלק מהמחנה, שהאמין במהלכים הללו, הם אינם מוכנים לתמוך במה שנכשל בעליל. אלה אנשים שלמרות שחלק גדול מהם חילונים, יהדות וציונות חשובות להם, ואינם מוכנים לקבל את מחיקת הערכים הללו.
אלה אנשים שאינם מוכנים שנהיה מוצפים במהגרי עבודה מאפריקה כי זו מדינה יהודית, וגם אינם מוכנים לחיות עם הסתירה, שמנסים לשווק להם: מצד אחד חייבים למסור מהר את יהודה ושומרון כדי לשמור על רוב יהודי במדינה, ומצד שני, אותם אנשים שמטיפים להם עושים הכל כדי שלא יסולקו עשרות אלפי מהגרי העבודה מאפריקה. אלה אנשים שאינם קונים את ההגדרה של מהגרי עבודה, ששילמו כסף טוב למבריחים, שיביאו אותם לגבולנו, כ"פליטים" ו"מבקשי מקלט".
אלה אנשים שמבינים שלא כל התרבות, לא כל האמנות, לא כל האינטלקט, ובטח שלא כל החוכמה נמצאים בשמאל, והם רוצים להציב אלטרנטיבה לאומית. אלה אנשים שמבינים היטב את המשחק ההרסני של בית המשפט העליון ומבינים לאיזה אסון הוא גורר אותנו. אלה אנשים שהפסיקו לקנות את השקר הפלשתיני, ואינם מוכנים למסור את הארץ לארגון טרור בתירוצי-שקר כלשהם. אלה אנשים שלא ויתרו על האמונה בצדקת הדרך. אפשר להמשיך עוד, אבל הרעיון ברור.
'פורום קפה שפירא' יצא לדרך של הקמת חלופה תרבותית ורעיונית לשמאל, ואינו מסתפק רק בתוצאות הקלפי, שהן הכרחיות, אך ממש לא מספיקות; וניסיון ארבעים השנה האחרונות מעיד. 'פורום קפה שפירא' הוא בדיוק מה שאין באירופה; ולכן, היא מתמוטטת ונכבשת על-ידי ההגירה המוסלמית.
'פורום קפה שפירא' מאפשר לאנשי ימין לקחת חלק בקבוצה תרבותית ברמה גבוהה, מנומקת, רהוטה, בעלת סדר-יום לאומי, שמטרתה התחדשות השיח היהודי, ציוני, ישראלי מול גלי הטירוף, המגיעים מהמערב ההולך ונרקב. 'פורום קפה שפירא' באיכותו, מושך עוד אנשי שמאל ספקניים להעז ולצאת מן הארון השמאלני, שהם כלואים בו כי יש מי שיקלוט אותם, ויש קבוצת איכות להשתייך אליה".

מאת בעז העצני

'מי כאן ימני במקור?' שאלה דלית סוטר (גלי בת חורין) המדהימה, יוזמת 'פורום קפה שפירא', במפגש השני של קבוצת חברי פייסבוק לפני כמה שנים. המקום: קפה שפירא בדרום תל אביב, לב שכונת המסתננים. מכאן שמו של הפורום.

" 'ברוכים הבאים לפעילות האינטלקטואלית מבית "פורום קפה שפירא", קבוצה סגורה בפייסבוק שמגדירה עצמה כפתוחה לכל אחד. כלומר, כל עוד הוא מקפיד על עשרה כללים מפורטים, כמו התחייבות להשתמש בחשיבה הגיונית ומנומקת המבוססת על עובדות תקפות, הימנעות מאמירת דבר והיפוכו, הימנעות מחרפות וגידופים אלא אם אין ברירה, והכלל העשירי והחמוד ביותר – "קיומם של עשרה כללים אינו חוק טבע. הנטייה נובעת מההרגל למנות כללים על עשר אצבעות. אנחנו לא מחויבים לקונטינגנציות שכאלו".."

"כאן חדשות | הם לא מאמינים לאישומים בשוחד ובהפרת אמונים, משוכנעים שהכול נתפר בצורה גסה בידי המשטרה, הפרקליטות, התקשורת והשמאלנים, ולדעתם רק נתניהו חזק טוב למדינה. הוותיקים בליכוד לא זוכרים הערצה כזאת, גם מימי בגין, של אנשים שמוכנים להקריב הכול למען המנהיג. ברגעי ההכרעה יוצאים ."

הדברות.PNG

"על  'פורום קפה שפירא' בוודאי לא שמעתם, זאת משום שלמרות שמדובר בקבוצה שמונה כבר למעלה מ-6,000 חברים בפייסבוק, הם לא מצודדים בפרסום נרחב. הסיבה העיקרית היא הרצון לאפשר שיח פתוח וחופשי של החברים, בתוך קבוצה המקנה להם ביטחון להגות את דעותיהם מבלי לפחד מכך שהם לא שמאלנים.."

7.PNG
בשבע.PNG

" אולם לא גדול במתחם הבורסה ברמת גן משוחחים כמה חברים מפורום קפה שפירא ומדי פעם זורקים גם בדיחה. זה המקום שלהם. הם מתכנסים בו כמעט כל ערב, מאזינים להרצאה ודנים בסוגיות פוליטיות ואקטואליות. "להחזיר את ההיגיון לשיח" ו"נמלטתי מהשמאל כל עוד מוחי בי" קוראות הסיסמאות מהקירות. אני נכנסת פנימה בעיצומו של דיון, והתחושה היא שהגעתי לעמישראל. נשים וגברים, דתיים ושאינם, בני עדות שונות ומקצועות שונים, כולם בכירים בתחומם."

מזה.PNG

"דלית סוטר, שמאלנית-תל אביבית טיפוסית, העלתה במבצע 'צוק איתן' פוסט שמפרגן לרה"מ נתניהו. התגובות שהגיעו בעקבות כך גרמו לה לטלטלה ולבחינת מחודשת של כל מה שהיא האמינה בו."

מיינט.PNG
7.PNG

 "חוגי מגדר הם מקום שאתה יוצא משם יותר בור מכפי שנכנסת אליו", קבעה בת חורין, בעלת תואר שני בפילוסופיה שהפכה לאישיות מוערכת בקרב חוג לא קטן בפייסבוק ומחוצה לו, בשל ניתוחיה הפוליטיים-היסטוריים המעמיקים. היא הסבירה שבמידה רבה מדובר בשטיפת מוח ניאו-מרקסיסטית: "המרקסיזם אומר שההיסטוריה מתקדמת בצורה של מאבקים בין מדכא למדוכא. והחוג הזה בכלל מתחיל מתוך שיח של קורבנוּת. 'אתן הקורבן'".."

נוזדסק.PNG

"על  'פורום קפה שפירא' בוודאי לא שמעתם, זאת משום שלמרות שמדובר בקבוצה שמונה כבר למעלה מ-6,000 חברים בפייסבוק, הם לא מצודדים בפרסום נרחב. הסיבה העיקרית היא הרצון לאפשר שיח פתוח וחופשי של החברים, בתוך קבוצה המקנה להם ביטחון להגות את דעותיהם מבלי לפחד מכך שהם לא שמאלנים.."

 "פתאום חברים צרחו עלי: 'כמה את יכולה להיות פשיסטית בעד ביבי?'" דלית סוטר הצביעה מרצ כל החיים, עד לפוסט אחד שהיא כתבה בצוק איתן"