מעשה שאין לו סוף


הצגת תיאטרון מוסיקלית על הנראה והנעלם אצל ש"י עגנון

‏‏יום שלישי, 15 באוקטובר 2019‏‏ ‏בין ‏‏20:00‏‏ – ‏‏21:30‏‏‏ | בית הפורום ר"ג

המופע יתקיים בכפוף למספר נרשמים - באם יבוטל  - דמי הכרטיס  יוחזרו מיידית לנרשמים 

סיפוריו של עגנון הנובעים משורשי היהדות מסופרים במקצב ייחודי, תוך שימוש במבנה שפה שאין דומה לו וברבדים על גבי רבדים של משמעות.

ההצגה מבוססת על 4 סיפורים קצרים של עגנון "מעשה שאין לו סוף -מעשה הטבעת" ,"התרנגול ותפילת בני האדם", "הנשיקה הראשונה", "הפרעוש והכינה", כל הסיפורים עוסקים במה שנראה לעיני בני האדם ומה שנסתר אך נוכח ומעצב את המציאות לא פחות ממה שנראה לעין.

בין טבעת נישואין המעלימה את הכלה העונדת אותה לבין תרנגול הכפרות שאצל עגנון המביע עמדה ודעה שאינה נשמעת על ידי בני האדם, או הכינה והפרעוש , עוברת אותה אלגוריה, אותו רעיון, הפער בין מה שנראה למה שנעלם והחיים האנושיים המקיימים במישור שבין לבין.

המופע יגע ברמזים שניתן למצוא ביצירות העגנוניות לטקסטים מהעולם ולטקסטים יהודיים, הרמזים האלה שלא תמיד ברור באם עגנון התכוון להם או שמא נמצאים בראשו ודמיונו של הקורא כאילו זועקים מבין הדפים לתרגום בימתי.

ביצירה ישולב המקצב המוסיקלי הנחבא בסגנון הסיפור הייחודי של עגנון, על ידי יצירת פס קול מוסיקלי שגם הוא יבטא את מה שסופר אינו מספר אלא באמצעות מקצב וניגון שאינם נראים לעין במבט ראשון בעת הקריאה אך מתנגנים בראשו של הקורא.

מתוך אהבה והערכה לאחד מגדולי יוצרי התרבות הישראלית- יהודית בת זמננו, אוהב ירושלים ומעצב תרבות יהודית עכשווית נעסוק בטקסטים עצמם וברעיונות הנחבאים בין המילים תוך שימוש בכלים תיאטרליים מגוונים ופס קול מקורי וייחודי, ננסה להנגיש את הסיפורים לכל שומע ובכך לתת שי לעגנון.

מחיר: 55 ש"ח .

אורך ההצגה -50 דקות
במאית ראשית : נורית פסטרנק.
כתיבה ועיבוד: אלחנן אבן חן
משחק: אלחנן אבן חן .
מוסיקה הלחנה ועיבוד מוסיקלי: ניר וידר (פסנתר וקולות)
תלבושות : אודליה ליברמן

רח' היצירה 28 קומה ב | מתחם הבורסה | רמת-גן | טל: 054-5556037 

  • YouTube
  • Facebook Social Icon
  • העמוד הפתוח